Oferta warsztatów

Proponujemy bogatą ofertę warsztatową skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, przygotowaną w oparciu o wybrane publikacje z katalogu TUsieCZYTA. Punktem wyjścia w działaniach warsztatowych jest zawsze książka; jej tekst literacki, ilustracja, a niekiedy - w przypadku audiobooków - fragment muzyczny. Tym samym pokazujemy, że książka jest bezpośrednią inspiracją do dalszej twórczości dziecka i ważnym elementem jego edukacji.

Jakie warsztaty znajdziecie w ofercie?

 1. warsztat artystyczny; teatralny, plastyczny, muzyczny
 2. warsztat literacki
 3. warsztat filozoficzny/trening kreatywności
 4. warsztat przyrodniczy
 5. trening kompetencji społecznych

Jakie korzyści przynosi dzieciom udział w warsztatach:

 1. wyzwalanie naturalnej, niczym nieskrępowanej, twórczej ekspresji dziecka, trening manualny
 2. rozwijanie kompetencji językowych i komunikacyjnych, ćwiczenie swobodnego formułowania myśli i sądów
 3. pobudzanie refleksyjności, rozwijanie umiejętności myślenia krytycznego, otwartości na innych i tolerancji
 4. uwrażliwienie na otaczający świat; świat ludzi, zwierząt i roślin, aktywna obserwacja zjawisk występujących w przyrodzie;
 5. stymulowanie dziecięcej wyobraźni i rozwijanie potencjału twórczego;
 6. rozwijanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji, wzmacnianie poczucia własnej wartości, integracja grupyOferta warsztatów w przygotowaniu. Jeżeli masz zapytanie dotyczące organizacji warsztatów.
Poznajcie zespół instruktorów - pasjonatów

DSC_0251.JPG

Katarzyna Janekowicz

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im.
L. Solskiego w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła, gdzie gra m.in. w spektaklach twórcy Pieśni Kozła, Grzegorza Brala: „Portrety wiśniowego sadu” (reż.: G. Bral), „Pieśni Leara”, „Blackbird”. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszej aktorki w sezonie 2012/13 za rolę Uny w „Blackbird” na scenie Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. St. Wiechowicza w Krakowie, w klasie fortepianu. Prowadzi autorski teatrzyk dla dzieci „Dwie Dorotki” oraz warsztaty dla dzieci (także niepełnosprawnych) we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i innych miastach Dolnego Śląska.

Anna_Piotrowska.png

Anna Piotrowska

Filozof i przyrodnik z wykształcenia, zamiłowania i stylu bycia. Prowadzi warsztaty, na których uczestnicy eksperymentują, badają i odkrywają naturę wszystkimi zmysłami, a także buszują w świecie myśli, na które w codziennym pośpiechu nie ma czasu. Jest wieloletnią edukatorką, prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Współpracowała m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Ogrodem Botanicznym PAN w Powsinie, a także Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

.

1618531_633818683362170_575896284_n.jpg

Małgorzata Swędrowska

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (pedagogika: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym), ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i animatorem warsztatów literackich. Trenerka PSPiA KLANZA oraz Edukacji przez Ruch D. Dziamskiej, uczestniczka projektów Stowarzyszenia Jeden Świat oraz liderka kampanii ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Kieruje się pedagogiką Janusza Korczaka, szacunkiem dla każdego dziecka oraz konsekwencją w kontaktach z małym człowiekiem (wspólne zasady i ich przestrzeganie). Od siedmiu lat intensywnie i z pasją spotyka się z dziećmi na warsztatach literackich, by doświadczać z nimi emocji, wydobywać wartości i przeżywać teksty literackie, szczególnie te, które wydano w ostatnim dziesięcioleciu. Równocześnie pracuje z nauczycielami, bibliotekarzami, studentami i rodzicami na szkoleniach metodycznych, pokazując jak czytać dzieciom wrażeniowo, jak uwzględniać ilustracje oraz jak interpretować utwory literackie.

10339659_761390707216422_733608985902407

Łukasz Wiese

Absolwent multimediów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2013 roku zakończył kurs dla animatorów lalkowych w łódzkim Studio Filmowym SEMAFOR. We współpracy z wyd. Tako realizuje warsztaty literacko-plastyczne, warsztaty dla dorosłych oraz warsztaty animacji poklatkowej propagujące rozwój czytelnictwa wśród dzieci i promujące animację jako narzędzie wspierające metody nauczania. Do tej pory współpracował m.in. z CSW Znaki czasu w Toruniu, CSW Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Literatury w Warszawie, Instytut Cervantesa w Krakowie, Biblioteki w Katowicach, Barcinie, Pile i Toruniu. Obecnie prowadzi również zajęcia dydaktyczne dotyczące multimediów w Państwowym Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Katarzyna Witt

Historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury. Absolwentka studiów podyplomowych "Literatura dziecięca i młodzieżowe wobec wyzwań nowoczesności" na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się głównie edukacją artystyczną i edukacją z zakresu kultury wizualnej. Od kilku lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci. Pasjonatka literatury dla dziecięcej..

Kto może zamówić warsztaty?

Warsztaty

Przedszkola i szkoły

Warsztaty

Biblioteki, domy kultury, ośrodki pracy twórczej

Warsztaty

Księgarnie, klubokawiarnie, klubiki malucha

Warsztaty

Każda instytucja/firma, która zgłosi zapotrzebowanie na twórcze warsztaty dla dzieci

Warsztaty odbywają się w miejscu wskazanym przez zamawiającego bądź w miejscu zaproponowanym przez naszych instruktorów. Udział w warsztatach jest płatny. Koszt warsztatów zależy od zakresu i specyfiki usługi warsztatowej. Większość materiałów pomocniczych zapewnia organizator. Organizator nie zapewnia sprzętu typu rzutnik/ekran i sprzęt audio (wzmacniacz i głośniki). Chętnie zorganizujemy warsztaty dedykowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na każde Państwa zapytanie.
Jeżeli interesujący Cię warsztat nie jest dostępny w Twoim mieście lub chcesz zamówić warsztat dedykowany, skontaktuj się z nami. Przygotujemy propozycję specjalnie dla Ciebie, dostosowaną do Twoich indywidualnych oczekiwań. Skontaktuj się z nami