1
2
3
0
12 Półtonów. Książka o muzyce
1
12 Półtonów. Książka o muzyce
2
12 Półtonów. Książka o muzyce
3
12 Półtonów. Książka o muzyce
Druganoga

12 Półtonów. Książka o muzyce

Zuzanna Kisielewska / ilustracje Jerzy Gruchot , Wojciech Koss

47,20 zł

-20%

59,00 zł

Więcej szczegółów

Oprawa Twarda
Liczba stron 128
Format 222 x250
Wydawca Druganoga
Wiek 9+

Czy trzeba słyszeć, żeby cieszyć się muzyką? Kiedy powstał najstarszy muzyczny hit? Dlaczego smutne piosenki poprawiają humor?
12 półtonów. Książka o muzyce pęka w szwach od zaskakujących pytań i równie zadziwiających odpowiedzi. Składają się one na fascynującą opowieść, która zaczyna się od klaśnięcia w dłonie i przyjrzenia się temu, czym są dźwięki, a kończy na często mało oczywistych obliczach muzyki .

Zobaczysz kto używał mostu zamiast instrumentu, jak wyglądają melodie, dlaczego u Azjatów łatwiej niż u Europejczyków o słuch absolutny i co ma wspólnego ewolucja z poczuciem rytmu.
Znajdziesz odpowiedź na pytanie skąd wzięła się muzyka. Czy wynalazły ją matki? Co łączy ją z astronomią? Jak powstał zapis nutowy?
Po prześledzeniu początków muzyki odkryjesz, po co muzyka właściwie jest. Na koniec poznasz efekt Mozarta, dowiesz się, skąd biorą się ciarki na plecach podczas słuchania muzyki, i jak muzyka oddziałuje na Twój mózg. Ta ostatnia, mimo że rozłożona na części pierwsze wciąż pozostaje tajemnicza i magiczna.
Ale nie licz na to, że po przeczytaniu tej książki muzyka wykawi Ci wszystkie swoje sekrety. Przygotuj się raczej na to, że będzie Cię jeszcze bardziej zadziwiać.

Patronat: Sinfonia Varsovia, NCK, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Intrygująca wyprawa w świat muzyki.

Inne dostępne formaty

12 Półtonów. Książka o muzyce 47,20 zł

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?