0
Książki Jutra
Tako

Książki Jutra

117,00 zł

-25%

156,00 zł

zamiast 124,80 zł

Więcej szczegółów

Seria Książki jutra
Oprawa Twarda
Wydawca Tako
Wiek 7+

Seria Książki Jutra składa się z czterech tomów:

CO TO WŁAŚCIWIE JEST DEMOKRACJA
OTO JEST DYKTATURA
KLASY SPOŁECZNE ISTNIEJĄ
KOBIETY I MĘŻCZYŹNI

Po raz pierwszy ukazały się one w 1977 i 1978 roku nakładem barcelońskiego wydawnictwa La Gaya Ciencia. W Hiszpanii zaczynał się wówczas nowy etap historii kraju, który po śmierci dotychczasowego dyktatora Francisco Franco wkraczał w okres przemian demokratycznych (mniej więcej tak jak Polska po upadku komunizmu w 1989 roku).
Od tego czasu minęło niemal czterdzieści lat, ale duch i znaczna część litery tych książek zachowały aktualność. Zawarte w nich idee i komentarze pozostają całkowicie na czasie, tak jak pytania znajdujące się na końcu każdego tytułu. Teksty i pytania publikujemy bez zmian czy skrótów oraz zachęcamy współczesnych czytelników i czytelniczki, by nadsyłali nam odpowiedzi.
W 2015 roku hiszpańskie wydawnictwo Media Vaca (pol. Pół Krowy) wznowiło serię w nowej szacie graficznej, z nowymi ilustracjami, dodając na ostatnich stronach zwięzłą notkę aktualizującą pewne informacje tam, gdzie uznano to za konieczne. W 2016 roku otrzymało za nią prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii Non Fiction. Do rąk czytelników oddajemy polskie wersje tych książek.
Oryginalna seria nosiła nazwę „Książki Jutra” (hiszp. „Libros para Mañana”) i taka też została zachowana obecnie. Jeśli dziś czytamy ją bez specjalnego zdziwienia, to dowód na to, że to „jutro” nie stało się jeszcze „dniem dzisiejszym”. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to już wkrótce.

Produkty powiązane

Zawartość

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?