Informacje

Newsletter

Książka obrazkowa

Książki obrazkowe to bardzo ciekawy fenomen, który został przeniesiony ze świata dzieci do świata dorosłych. Na pewno nie należ ich mylić z komiksami, ponieważ komiksy to raczej książki z ilustracjami – zdarzenia w nich są podzielone na sceny, w których prowadzone są krótkie dialogi. W książce obrazkowej obrazy są znacznie większe i strona składa się nie tyle z serii obrazów, co zazwyczaj jest tylko jednym lub dwoma obrazami, które mają w przystępny sposób obrazować określone znaczenia czy wartości, jakie przedstawia książka. Różnica nie jest bynajmniej tylko semantyczna, ponieważ w komiksach pokazywana jest przede wszystkim akcja, a w książkach obrazkowych oglądamy symbole i idee.

Książki obrazkowe dla dorosłych najczęściej traktowane są jako książki na prezent dla dorosłych, ponieważ same książki obrazkowe to propozycja przede wszystkim dla dzieci. Tłumaczą one dzieciom złożone koncepcje w prostych słowach i obrazach, co w przypadku osób dorosłych ma przede wszystkim formę humorystyczną. Dlatego idealną okazją do wręczenia takiej książki są uroczystości urodzinowe dobrego znajomego, rocznica ślubu rodziców lub jakieś inne wydarzenie, w czasie którego nie należy się traktować nazbyt poważnie.

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?