Filtry

Włączone filtry:

  Informacje

  Newsletter

  Do oglądania

  Książki obrazkowe stanowią znakomitą pozycję dla małych dzieci, których rodzice pragną ich pierwszego kontaktu z literaturą. Jak sama nazwa wskazuje, podstawowym medium przekazującym treść są w tym przypadku ilustracje. Kolorowe obrazy o intensywnych barwach z łatwością zdobywają uwagę młodego czytelnika. Pobudzają one ponadto wyobraźnię dziecka, pozytywnie wpływając na rozwój mózgu i stanowiąc dobry wstęp do zapoznawania się z odrobinę poważniejszą literaturą. 

  Książki ilustrowane dla dzieci zawierają oczywiście również tekst, choć jest on w dużej mierze ograniczony. Jego ilość zależna pozostaje przede wszystkim od grupy docelowej, dla której przewidział daną pozycję jej autor. Książki obrazkowe dla najmłodszych zawierają co najwyżej pojedyncze zdania, wydrukowane zazwyczaj dużą czcionką, umożliwiającą łatwą naukę czytania. Propozycje dla starszych czytelników są natomiast znacznie bogatsze w treści pisane, stanowiące najczęściej rozwinięcie i wyjaśnienie ilustracji.

  Zawartość, jaką posiadają książki ilustrowane dla dzieci bywa bardzo różnorodna, zahaczając niekiedy o poezję, czasem zaś o konkretne informacje na dany temat. Popularną gałąź tego rodzaju literatury stanowią pozycje historyczne, pozwalające dzieciom w przystępny sposób zapoznać się z dawnymi wydarzeniami.

  Dobre książki się przyjaźnią!

  BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

  Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

  czytaj więcej

  Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

  Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

  Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

  czytaj więcej

  Jesteś księgarzem?

  Jesteś bibliotekarzem?

  Jesteś nauczycielem?