1
2
3
0
Wojny
1
Wojny
2
Wojny
3
Wojny
Albus

Wojny

Bogusław Janiszewski / ilustracje Max Skorwider

37,43 zł

-25%

49,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaTwarda
Liczba stron64
Format29,7 x 21
WydawcaAlbus
ISBN978-83-67085-00-7
Wiek9+

„Wojny” to kolejna po „Murach” i „Rewolucjach” książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera. W prosty sposób opowiada o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii i ich konsekwencjach.

Wojna – ludzki „wynalazek”

Jak pisze autor:

„Wojny to wynalazek bardzo ludzki. Zwierzęta nie są głupie, żeby bawić się w takie rzeczy. Im wystarczą zwykłe walki. (…)

Wojny wymyślono głównie do dwóch rzeczy: po to, żeby coś komuś zabrać albo by ten ktoś  zaczął inaczej myśleć i żyć. (…) Ale często jest tak, że jedna strona czegoś chce od drugiej, na co ta druga się nie zgadza i czuje się wystarczająco silna, żeby powiedzieć „nie”.

Kiedy z jednej strony jest siła i z drugiej strony jest siła to czasem nie ma siły i musi wybuchnąć wojna.”

15 tysięcy wojen

W książce znalazło się zaledwie kilkanaście wojen z 15 tysięcy, które były udziałem człowieka. Autor opisał zarówno wojny krwawe, jak i bezkrwawe, te które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy, jak również te, które lepiej, żeby nigdy się nie wydarzyły.

W temat wojen wprowadza czytelników, przytaczając fakty historyczne, opisując ich przebieg i przedstawiając niektóre z postaci, które wpłynęły na bieg historii. Na uwagę zasługuje dystans i poczucie humoru zarówno autora, jak i ilustratora, którzy opowiadają o historii w sposób niebanalny, pełen humoru i refleksji nad losem ludzkości.

Każda wojna została opatrzona metryczką zawierającą informacje, kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje.

A jeśli niewybredne poczucie humoru duetu Boguś Janiszewski i Max Skorwider jest Ci bliskie, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W naszej księgarni znajdziesz inne tytuły, które stworzyli razem, czyli „Mury” i „Rewolucje”, "Katastrofy"

- wyróżnienie  w 16. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca 

- nominacja w piątej edycji Plebiscytu Blogerów Lokomotywa - Książka dla Niedorosłych 2022, w kategorii FAKT

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?