Wydawnictwa książkowe

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk. Dlatego stawiamy na DOBRE książki: najlepsze teksty, mistrzowskie ilustracje i oryginalne adaptacje dźwiękowe. Z szacunku do czytelników wysoko stawiamy poprzeczkę przede wszystkim sobie, jako wydawcom, ale i samym twórcom. W przypadku młodszych czytelników – poza zabawą i sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu – książka pełni kluczową rolę w ich rozwoju: pobudza i żywi intelekt, ćwiczy pamięć, zwiększa zasób słownictwa, uczy myślenia logicznego, rozwija myślenie krytyczne, buduje poczucie własnej wartości. Pamiętajmy, że książka jest najlepszą trampoliną dla wyobraźni, uwrażliwia, inspiruje, pobudza zmysły i wyobraźnię oraz poprawia nastrój i sprawia, że więcej marzymy.

wydawnictwa książkowe

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie dzieciom to jeden z najpiękniejszych podarunków, jakie możemy im zaoferować i najlepsza inwestycja w ich przyszłość. O zaletach wspólnego czytania można mówić bez końca. Dzieci, które zarazimy czytaniem w dzieciństwie, wyrosną później na dojrzałych czytelników i mądrych ludzi. Czytanie dzieciom to intymne chwile, które łączą pokolenia. Ponieważ książki, które proponujemy czytelnikom w naszej ofercie podobają się również dorosłym, wspólna lektura staje się łatwiejsza. Dzięki naszym książkom dzieci zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, uczą się komunikować z rówieśnikami, rodzicami, dziadkami, poznają całą gamę uczuć, dowiadują się, jak można je nazywać i wyrażać. Niekiedy wspólna lektura to okazja do towarzyszenia dziecku w przeżywaniu całej gamy rodzących się podczas czytania emocji: lęku, smutku, cierpienia, złości, zazdrości, wstydu, radości, zachwytu, miłości Starannie dobrana tematyka książek i audiobooków sprawia, że dzieci uczą się kompetentnie i swobodnie poruszać w skomplikowanym labiryncie ludzkich spraw i trafniej rozpoznają własne i cudze emocje. Z naszych książek dziecko zdobywa wiedzę nie tylko o świecie lecz także wiedzę na własny temat, która nie wynika z jego osobistych doświadczeń. Czytanie mądrych książek poprawia pamięć, zwiększa zasób słownictwa, uczy empatii, poprawia nastrój. Zajrzyjcie do naszych książek, a przekonacie się sami.

Dla kogo audiobooki? 
Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Gdy słuchamy, to też czytamy!

Małe dzieci nie czytają samodzielnie. Pośrednikami między dziećmi a książką są rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele. Choć jest to duża grupa osób, to z regularnym czytaniem najmłodszych nie jest najlepiej, a jeszcze gorzej z wyborem odpowiedniej literatury. Doskonałym rozwiązaniem są audiobooki, których można słuchać w domu, samochodzie, przedszkolu, szkole, w podróży, na wakacjach. Audiobooki to świetna i niedoceniana alternatywa dla telewizji, tabletów i smartfonów. Słuchanie wspomaga rozwój dziecka, rozwija wyobraźnię, wrażliwość emocjonalną i myślenie abstrakcyjne. Słuchanie ma również działanie terapeutyczne w zaburzeniach mowy takich jak dysleksja, jąkanie się lub innych związanych z autyzmem, depresją, stresem, problemami w domu i w szkole.

W ofercie Tu się czyta znajdziecie audiobooki wyjątkowe; zrealizowane na najwyższym poziomie artystycznym, unikatowe poprzez swoją treść i formę.

Co wyróżnia nasze audiobooki?

  • Starannie wyselekcjonowana literatura, piękny język, styl, poczucie humoru, treści propagujące humanistyczne wartości takie jak dobro, tolerancja, szacunek dla człowieka i przyrody.
  • Wybitna interpretacja w wykonaniu takich aktorów jak Anna Dymna, ojciec i syn Stuhrowie, Jan Englert, Adam Ferency, Krzysztof Kowalewski, Henryk Talar, Krzysztof Tyniec, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Edyta Jungowska, Artur Barciś.
  • Oprawa muzyczna wzmacniająca literacki przekaz poprzez staranny i niebanalny dobór instrumentów i ciekawe muzyczne kompozycje.
  • Dbałość o estetykę szaty graficznej, którą projektują mistrzowie ilustracji, między innymi: Józef Wilkoń, Grażka Lange.

Mistrzowskie połączenie tych wszystkich elementów powoduje, że słuchanie staje się wspólną przygodą dla całej rodziny, grupy rówieśniczej, klasy szkolnej.

Jeżeli chcecie świadomie uczestniczyć w rozwoju dziecka, wzbogacić jego wyobraźnię, wpłynąć na wrażliwość emocjonalną, pobudzić zdolność abstrakcyjnego myślenia, a przy okazji wzruszyć się razem z dzieckiem, sięgnijcie po audiobooki. To dobra inwestycja.

Warsztaty dla dzieci

Proponujemy bogatą ofertą warsztatową skierowaną do dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tutaj.


Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?