DSC_0251.JPG

Katarzyna Janekowicz

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im.
L. Solskiego w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła, gdzie gra m.in. w spektaklach twórcy Pieśni Kozła, Grzegorza Brala: „Portrety wiśniowego sadu” (reż.: G. Bral), „Pieśni Leara”, „Blackbird”. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszej aktorki w sezonie 2012/13 za rolę Uny w „Blackbird” na scenie Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. St. Wiechowicza w Krakowie, w klasie fortepianu. Prowadzi autorski teatrzyk dla dzieci „Dwie Dorotki” oraz warsztaty dla dzieci (także niepełnosprawnych) we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i innych miastach Dolnego Śląska.

Anna_Piotrowska.png

Anna Piotrowska

Filozof i przyrodnik z wykształcenia, zamiłowania i stylu bycia. Prowadzi warsztaty, na których uczestnicy eksperymentują, badają i odkrywają naturę wszystkimi zmysłami, a także buszują w świecie myśli, na które w codziennym pośpiechu nie ma czasu. Jest wieloletnią edukatorką, prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Współpracowała m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Ogrodem Botanicznym PAN w Powsinie, a także Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

.

1618531_633818683362170_575896284_n.jpg

Małgorzata Swędrowska

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (pedagogika: nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym), ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i animatorem warsztatów literackich. Trenerka PSPiA KLANZA oraz Edukacji przez Ruch D. Dziamskiej, uczestniczka projektów Stowarzyszenia Jeden Świat oraz liderka kampanii ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Kieruje się pedagogiką Janusza Korczaka, szacunkiem dla każdego dziecka oraz konsekwencją w kontaktach z małym człowiekiem (wspólne zasady i ich przestrzeganie). Od siedmiu lat intensywnie i z pasją spotyka się z dziećmi na warsztatach literackich, by doświadczać z nimi emocji, wydobywać wartości i przeżywać teksty literackie, szczególnie te, które wydano w ostatnim dziesięcioleciu. Równocześnie pracuje z nauczycielami, bibliotekarzami, studentami i rodzicami na szkoleniach metodycznych, pokazując jak czytać dzieciom wrażeniowo, jak uwzględniać ilustracje oraz jak interpretować utwory literackie.

10339659_761390707216422_733608985902407

Łukasz Wiese

Absolwent multimediów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2013 roku zakończył kurs dla animatorów lalkowych w łódzkim Studio Filmowym SEMAFOR. We współpracy z wyd. Tako realizuje warsztaty literacko-plastyczne, warsztaty dla dorosłych oraz warsztaty animacji poklatkowej propagujące rozwój czytelnictwa wśród dzieci i promujące animację jako narzędzie wspierające metody nauczania. Do tej pory współpracował m.in. z CSW Znaki czasu w Toruniu, CSW Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Literatury w Warszawie, Instytut Cervantesa w Krakowie, Biblioteki w Katowicach, Barcinie, Pile i Toruniu. Obecnie prowadzi również zajęcia dydaktyczne dotyczące multimediów w Państwowym Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Katarzyna Witt

Historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury. Absolwentka studiów podyplomowych "Literatura dziecięca i młodzieżowe wobec wyzwań nowoczesności" na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się głównie edukacją artystyczną i edukacją z zakresu kultury wizualnej. Od kilku lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci. Pasjonatka literatury dla dziecięcej..


Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?