Informacje

Newsletter

Książki 6-12 lat
Książki dla dzieci w wieku szkolnym są niezbędne do jego rozwoju edukacyjnego i bardzo istotnym składnikiem kontaktu rodziców z dzieckiem oraz formą zabawy. Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie rozwija wiedzę i umiejętności naszych dzieci, poszerza zasób słów, działa na wyobraźnię i kreatywność, a także jest świetnym urozmaiceniem czasu. Wspólne czytanie pozwala spędzić z dziećmi miłe chwile i wzmocnić relacje z najmłodszymi, które w tym wieku powoli zaczynają przechodzić na inny poziom, niż miało to miejsce w przypadku niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym. Książki dla sześciolatka i nastolatka, które państwu oferujemy, zostały dobrane pod kątem właściwej socjalizacji wtórnej dziecka, edukacji na poziomie wczesnoszkolnym i dobrej zabawy. Doskonale bowiem wiemy jak ważne jest, zaszczepić nawyk czytania dziecku, a wieku sześciu do dwunastu lat, czyli czas, kiedy dziecko poznaje tajniki czytania, to najlepszy moment, żeby wpoić mu odruch sięgania po książkę. Świadomi odpowiedzialności wybraliśmy dla państwa te pozycje, które nie zniechęcą dziecka przez swoją skomplikowaną opowieść czy nieczytelne postacie. Historie opowiadane w oferowanych przez nas książkach są na tyle proste, aby dziecko w tym wieku zrozumiało związek logiczny.
1
2
3
0
Dziura
1
Dziura
2
Dziura
3
Dziura
Format

Dziura

Øyvind Torseter / ilustracje Øyvind Torseter / przekład Justyna Czechowska

44,93 zł

-25%

59,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

Liczba stron64
Format23,5 cm) x 27,5 cm
WydawcaFormat
ISBN978-83-61488-79-8
Wiekb/o

Historia toczy się wokół motywu dziury, która znienacka pojawia się na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera. Nie jest to jednak zwykły otwór, dziura zjawia się nagle i na dodatek się przemieszcza… Dziura jest początkiem czegoś nowego, zaproszeniem do rozwikłania zagadki – koniec z rutyną i monotonią dnia codziennego, już nic nie będzie takie samo… Dla czytelnika dziura staje się pretekstem, by twórczo potraktować opowieść, samemu dopowiadając wątki, zarazem znakomicie się bawiąc. 

Wyrafinowany projekt książki, minimalizm, czysta linia z małymi akcentami koloru sprawiają, że książka sytuuje się na granicy gatunków: picture booka dla dzieci, opowieści graficznej (z „zagwozdką" dla dorosłych) i komiksu. Książka była nominowana do nagrody Brage oraz nagrody im. Hansa Christiana Andersena, zwanej Małym Noblem. „Dziura” to pierwsza w Polsce książka Øyvinda Torsetera - wybitnego, znanego na świecie i nagradzanego norweskiego autora. Wcześniej „Dziura” ukazała się w 17 krajach.

Jeśli chcecie w zabawny sposób pokazać, jak z małych rzeczy czasem biorą się poważne konsekwencje, sięgnijcie po „Dziurę” norweskiego autora i ilustratora Øyvinda Torsetera. Ta stylowa, przewiercona na wylot książka-obiekt sprawia, że czytelnicy łapią dowcip od pierwszej strony… Osobliwa, poruszająca historia!

„The Wall Street Journal”

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu 
finansowym Komisji Europejskiej.

#CreativeEurope4Books

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?