Filtry

Włączone filtry:
  Wydawca

  Informacje

  Newsletter

  Filozofia

  Filozofia to szalenie rozległa dziedzina działalności ludzkiej. Czasami jest definiowana w sposób bardzo sztywny poprzez wszelkie odniesienia do zagadnień filozoficznych, takich jak wolna wola, byt, przyczyna i tym podobne. W ten sposób łatwo stworzyć definicję paradoksalną, w której filozofia jest tym, czym się filozofia zajmuje.

  Książki filozoficzne starają się poszukiwać wiedzy zgodnie z pierwotnym znaczeniem tego słowa, czyli zgodnie z umiłowaniem nauki. W związku z tym są to w pierwszej kolejności po prostu książki o filozofii, czyli o tym, czym filozofia zajmowała się przez ponad dwadzieścia wieków swojego istnienia. Omawiani są mistrzowie i prekursorzy nowych pomysłów.

  Filozofia jest też wszędzie wokół nas. Swoją filozofię życiową posiada bowiem każdy, a ta przekłada się następnie na nasze życie, nasze działania i decyzje oraz nasze otocznie. Taka filozofia codzienna to także ciekawy punkt startu dla książek, ponieważ jest to możliwość spojrzenia na świat w zupełnie inny, nowy sposób i odkrycia na nim nowych rzeczy, nawet jeśli przebrane są w rzeczy nam doskonale znane.

  Po książki tego typu powinny sięgać osoby chcące rozszerzyć swoje horyzonty i pragnące lepiej zrozumieć, jaka jest istota świata.

  Dobre książki się przyjaźnią!

  BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

  Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

  czytaj więcej

  Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

  Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

  Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

  czytaj więcej

  Jesteś księgarzem?

  Jesteś bibliotekarzem?

  Jesteś nauczycielem?