Tako
Tako
Tako publikuje książki dla dzieci oraz książki z zakresu historii sztuki i filozofii. Jednym z najistotniejszych celów jakie sobie stawiamy jest promocja dobrej literatury i ilustracji dla dzieci. Poświęcamy wiele uwagi popularyzacji książek obrazkowych, uznając, że są one pierwszym kontaktem dziecka ze sztuką. Organizujemy warsztaty literacko-plastyczne, multimedialne, spotkania z artystami, animacje czytelnicze w przedszkolach i bibliotekach. Naszym zdaniem książka jest bezpośrednią inspiracją do dalszej twórczości dziecka i ważnym elementem jego edukacji kulturalnej i emocjonalnej. W naszym katalogu szczególne miejsce zajmują publikacje autorów z Hiszpanii i Japonii. Realizując zajęcia edukacyjne współpracujemy często z instytucjami kultury oraz ze stowarzyszeniami i fundacjami o podobnych zainteresowaniach. Stale współpracuje z Polskim Instytutem Studiów nad Sztuką Świata.


Informacje

Newsletter

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?