Informacje

Newsletter

Książka obrazkowa

Książki obrazkowe to bardzo ciekawy fenomen, który został przeniesiony ze świata dzieci do świata dorosłych. Na pewno nie należ ich mylić z komiksami, ponieważ komiksy to raczej książki z ilustracjami – zdarzenia w nich są podzielone na sceny, w których prowadzone są krótkie dialogi. W książce obrazkowej obrazy są znacznie większe i strona składa się nie tyle z serii obrazów, co zazwyczaj jest tylko jednym lub dwoma obrazami, które mają w przystępny sposób obrazować określone znaczenia czy wartości, jakie przedstawia książka. Różnica nie jest bynajmniej tylko semantyczna, ponieważ w komiksach pokazywana jest przede wszystkim akcja, a w książkach obrazkowych oglądamy symbole i idee.

Książki obrazkowe dla dorosłych najczęściej traktowane są jako książki na prezent dla dorosłych, ponieważ same książki obrazkowe to propozycja przede wszystkim dla dzieci. Tłumaczą one dzieciom złożone koncepcje w prostych słowach i obrazach, co w przypadku osób dorosłych ma przede wszystkim formę humorystyczną. Dlatego idealną okazją do wręczenia takiej książki są uroczystości urodzinowe dobrego znajomego, rocznica ślubu rodziców lub jakieś inne wydarzenie, w czasie którego nie należy się traktować nazbyt poważnie.

1
2
3
4
0
Gdzie jest moja córka?
1
Gdzie jest moja córka?
2
Gdzie jest moja córka?
3
Gdzie jest moja córka?
4
Gdzie jest moja córka?
Format

Gdzie jest moja córka?

Iwona Chmielewska / ilustracje Iwona Chmielewska

37,43 zł

-25%

49,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaTwarda
Liczba stron60
Format20 cm x 28cm
WydawcaFormat
ISBN978-83-61488-87-3
Wiekb/o

„Gdzie jest moja córka?” Iwony Chmielewskiej, trzykrotnej laureatki ilustratorskiego "Oskara" (Bologna Ragazzi Award), to książka złożona z serii patchworków i kolaży oraz ich rewersów. Opowieść o miłości matki i dziecka rozgrywa się na dwóch planach: z jednej strony oglądamy misternie wykonane, ręcznie "uszyte" obrazy, z drugiej strony widzimy ściegi, pętelki i podszewki, czyli to, co zwykle ukryte, niewidoczne na pierwszy rzut oka. To tak jak z patrzeniem na innych i na świat – czasem widzimy tylko jedną stronę rzeczy, podczas gdy to, co najistotniejsze, kryje się głębiej... I tylko czeka na odkrycie, tak jak w tej książce, strona po stronie, aż do poruszającego finału.

Ta książka to forma gry w chowanego, to próba opisania natury dziecka. „Ale jest jeszcze o czymś innym: ile może ukrywać się za formą powierzchownie widzianą? Jak bardzo rządzą nami schematy, którymi postrzegamy świat? W książce Iwony Chmielewskiej porządek zostaje odwrócony - główna bohaterka, poszukiwana i opisywana przez całą książkę pojawia się dopiero na końcu. Najpierw poznajemy jej "podszewkę", a dopiero potem widzimy to, co stanowiłoby jej istotę, gdybyśmy zetknęli się z nią oko w oko już na początku”. (http://pozarozkladem.blogspot.com)

Biała organza i wszystkie szmatki, z których uszyta jest ta książka, były zbierane latami. Pochodzą ze sklepów z używaną odzieżą. Organza wisiała nie wiadomo gdzie jako firana. Kawałki męskich gatek, poszewek na poduszki, zasłonek, chustek, pidżam, wielkich spódnic i dziewczyńskich sukienek, które ktoś, nie wiadomo kto i gdzieś, nie wiadomo gdzie używał, zostały zszyte w tej książce w jedną całość. Wierzę, że w tych szmatkach w jakiś sposób zapisane są przeżycia i zawarta jest energia ludzi, którzy je kiedyś używali. (Iwona Chmielewska)

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?