Informacje

Newsletter

Wiersze / Rymy / Piosenki

Oko wiedzie człowieka w świat, ucho wprowadza świat w człowieka / Lorenz Oken

Ucho jest najdokładniejszym narządem zmysłu o największej ilości połączeń nerwowych z mózgiem. Można odwrócić wzrok lub zamknąć oczy, lecz nie można zamknąć uszu ani skierować słuchu w inną stronę. Pierwsze bodźce jakie docierają do dziecka będącego w łonie matki, to dźwięki, odbierane za pomocą słuchu. Bicie serca, głos matki, odgłosy płynące z otoczenia to bodźce, na które dziecko wyraźnie reaguje. Małe dzieci spontanicznie kołyszą się w takt muzyki lub rytmicznie przytupują. Wszelkie rymowane utwory, na które składa się tekst i melodia - czy to piosenki czy wiersze dla dzieci ilustrowane muzyką, działają na zmysły, wzbudzają uczucia, pobudzają wyobraźnię i intelekt. Powtarzające się motywy muzyczne oraz rytm i rym zawarty w tekście powodują, że dziecko uczy się poprzez zabawę. Edukacyjne treści, które zawierają  wiersze i piosenki dla dzieci są proste i łatwe do zapamiętania, co zachęca dziecko do ich powtarzania. Teksty o edukacyjnej treści wzmocnione muzyką ułatwiają dziecku kontakt z otaczającym go światem, który staje się dzięki nim bogatszy i bardziej zrozumiały. Nie jest tajemnicą, że najlepsze efekty w edukacji wczesnoszkolnej przynosi nauka połączona z zabawą.

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?