Albus

Kto ukradł jutro?

Olga Ptak / czyta Joanna Domańska , Michał Drumowski

20,96 zł

-25%

27,95 zł

Więcej szczegółów

Projekt graficzny Dominika Czerniak-Chojnacka
Zawartość CD mp3
Ilość CD 1
Czas 3 g. 22 min.
Format 14 x 12,5
Wydawca ALBUS
ISBN 978-83-8233-328-2
Wiek 7+
CD 1

Książka składa się z dwóch części.

Część I: OLGA

W części pierwszej autorka opowiada o swoich emocjach, przeżywanych stanach psychicznych, o uczuciach pozytywnych i negatywnych. Poszczególne rozdziały koncentrują się na tych obszarach jej życia, w których funkcjonuje jako matka z niepełnosprawnym dzieckiem. Pokazuje jak postrzegane jest przez innych dziecko niepełnosprawne, takie, u którego w fizycznej powierzchowności nie ma widocznych znaków jego inności. Opisuje jak reagują osoby z najbliższego otoczenia oraz przypadkowi ludzie spotkani na ulicy czy w miejscach publicznym na zachowanie dziecka autystycznego. To swoista spowiedź zamknięta w dzienniku matki gdzie padają słowa będące oskarżeniem wobec służby zdrowia, opieki społecznej, bezduszności i obojętności ze strony ludzi. Narracja służy nadrzędnemu celowi – ma pokazać status matki i jej niepełnosprawnego dziecka.

Część II: LEON

Narracja w drugiej części prowadzona jest w pierwszej osobie i stylizowana jest na język dziecka. Leon opowiada, o tym, że ma w głowie zepsutą antenę, że słowa gubią mu się po drodze, że lepiej się czuje, gdy nie musi ich używać. Mówi też o tym, dlaczego „nie możemy się porozumiewać ze sobą tak po prostu, patrząc do swojej głowy i widząc myśli". Opowiada, co się z nim dzieje w środku, kiedy coś wydarza się „nagle", a nie „po kolei" lub co gorsza, „wszystko naraz". Leon opowiada o przeżywanych sytuacjach i towarzyszących im stanach uczuciowych. O pragnieniu bycia rozumianym. Opisuje wszystkie uczucia, i te dobre, i te złe. Mówi o tym, że najwięcej kłopotów ma w związku z wpadaniem w złość. Jego opowieść o sobie kończy się marzeniami o posiadaniu najlepszego przyjaciela. Takiego, który nie robiłby niczego NAGLE; takiego, „który lubiłby mnie, gdy jestem sobą"...

Inne dostępne formaty

Kto ukradł jutro? 51,75 zł

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?