Informacje

Newsletter

Audiobooki / słuchowiska

Dzieci uwielbiają słuchać. Wieczorne rodzicielskie czytanie to jedno z najmilszych wspomnień naszego dzieciństwa. Te wspólne chwile z książką na głos są bezcenne; wszak to dla naszych dzieci pierwsze spotkanie ze słowem pisanym, można więc rzec dobra literacka inwestycja, otwarcie bram do świata dziecięcej wyobraźni. Czytajmy więc dzieciom jak najczęściej! A jeśli sił nam nie starcza (bo dzieci chcą słuchać wciąż więcej i więcej), sięgnijmy po książki do słuchania czyli audiobooki. Księgarnia Tu się czyta proponuje słuchowiska z udziałem najlepszych aktorów; Anny Dymnej i Jana Englerta, Jerzego i Macieja Stuhrów, Jana Peszka, Krzysztofa Tyńca, Adama Ferencego i wielu innych, tych najznakomitszych. Posłuchajmy, jak czytają różne piękne książki; bajki, wiersze, mityczne i nie tylko opowieści. A czytają brawurowo; barwnie, dynamicznie, z humorem i swadą, innym znów razem z wolna, spokojnie, nastrojowo; czytają do łez, czasem to łzy radości, a czasem wzruszenia… Aktorzy czytają, w tle rozbrzmiewają tajemnicze dźwięki i muzyczne frazy, a my wędrujemy wyobraźnią gdzieś daleko, w trochę może zapomniany świat bajkowych postaci naszego dzieciństwa…

W ofercie księgarni Tu się czyta są dostępne audiobooki w wydaniu tradycyjnym na płytach CD audio, audiobooki w postaci plików cyfrowych mp3 do pobrania online, a także wydania łączone w postaci książki drukowanej i płyty CD. Etykiety zamieszczone pod okładkami pomogą Państwu wybrać odpowiedni format.

Wyjaśnienie etykiet audiobooków:

  1. Etykieta AUDIOBOOK CD z książeczką - publikacja zawiera płytę/y CD w formacie audio i drukowany dodatek np. książeczkę z ilustracjami / książeczkę z tekstami piosenek / książeczkę popularnonaukową rozwijającą tematykę audiobooka

  2. Etykieta AUDIOBOOK MP3 do pobrania – audiobook w postaci pliku cyfrowego mp3 do pobrania online - można odtwarzać w urządzeniach mobilnych takich jak np. smartfon, tablet, Ipad, laptop i innych urządzeniach odtwarzających pliki cyfrowe mp3   
  3. Etykieta KSIĄŻKA z CD – publikacja zawiera książkę w wersji drukowanej oraz płytę CD w formacie audio z dźwiękową wersją książki
Albus

Kto ukradł jutro? CD

Olga Ptak / czyta Joanna Domańska , Michał Drumowski

20,96 zł

-25%

27,95 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

Projekt graficznyDominika Czerniak-Chojnacka
ZawartośćCD mp3
Ilość CD1
Czas3 g. 22 min.
Format14 x 12,5
WydawcaAlbus
ISBN978-83-8233-328-2
Wiek7+
CD1

Autyzm, afazja, dysfazja to tylko niektóre pojęcia dotyczące niepełnosprawności umysłowej, z którymi spotykamy się w mediach lub fachowej literaturze. Ci, którzy osobiście doświadczają choroby lub sprawują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, nie zawsze potrafią, a często po prostu nie chcą dzielić z innymi się swoimi przeżyciami. 

Kiedy mija kwiecień, symbolicznie oznaczony kolorem niebieskim na znak solidarności i wsparcia osób z autyzmem oraz ich rodzin, i kończy się charytatywny Światowy Bieg Wings for Life (początek maja), często zapominamy, że niepełnosprawni żyją wśród nas. 

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

5 maja – Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych 

Dlatego książka „Kto ukradł jutro?” Olgi Ptak, powinna znaleźć się w rękach rodziców, opiekunów, pedagogów, psychologów, logopedów, psychoterapeutów, a byłoby znakomicie, gdyby większość z nas zapoznała się z jej treścią. Treścią „ bolesną”, która nie pozostawi nikogo obojętnym wobec problemów niepełnosprawności w tym przypadku dotyczącej dziecka.

Część I: Olga

Pierwsza część książki to autobiograficzna relacja matki doświadczającej trudnego macierzyństwa. To próba nazwania tego, co wydaje się nie mieć nazwy, oraz uporządkowania świata pełnego oczekiwań i wyobrażeń związanych z macierzyństwem, który rozpadł się całkowicie. 

Poznajemy niełatwe emocje mamy Olgi, które niekiedy ją samą zaskakują, których nie sposób przewidzieć, a z którymi musiała nauczyć się żyć. Olga zmaga się nie tylko z samą sobą, ale również z nieprzyjaznym i nieprzychylnym osobom z niepełnosprawnościami światem, stawiającym przeszkody nie do pokonania. Być może jej doświadczenia, którymi autorka dzieli się z czytelnikiem w swojej książce, pomogą tym wszystkim, którzy podobnie jak ona są na „ostrym dyżurze” od rana do wieczora.

Część II: Leon

Składa się z krótkich scen z życia niepełnosprawnego chłopca, który opowiada o swoim świecie, w którym wszystko jest nie tak, jak chciałaby mama. Leon szuka przyjaciela i właśnie jemu powierza swoje tajemnice. Wyróżnione graficznie litery, które pojawiają się na kolejnych stronach, pomimo pozornego nieładu tworzą wyraz PRZYJACIEL. Ta część może posłużyć wychowawcom, nauczycielom i pedagogom jako pretekst do rozmowy z dziećmi na temat niepełnosprawności, odmienności i tolerancji.

Wspólny świat

Mamy nadzieję, że lektura książki uwrażliwi czytelnika na problemy związane z niepełnosprawnością i nie pozostawi nikogo obojętnym. Wierzymy, że wiedza buduje akceptację i zrozumienie, a dzięki książce „Kto ukradł jutro?” możemy wpłynąć na budowanie społecznej wrażliwości wobec osób i rodzin, które zmagają się z niepełnosprawnością. Pamiętajmy, że świat przedstawiony w książce Olgi Ptak to nasz wspólny świat.

Wolisz czytać niż słuchać? Sięgnij po książkę „Kto ukradł jutro?” w wersji papierowej.

Inne dostępne formaty

Kto ukradł jutro?51,75 zł

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?