Zamówienia złożone do godz. 12:00 wysyłamy tego samego dnia.
nAsza mAła mAma

nAsza mAła mAma


Oprawa: Twarda
Liczba stron: 50
Format: 156 x 217
ISBN: 978-83-66183-27-8
Wydawnictwo: Font

 

20,25 zł
27,00 zł
Zniżka 25%
Ilość

Nasza mała mama ma wiele lat,
ale jest ciągle mała.
Trzymamy mamę mocno za ręce, 
żeby się nie zgubiła. (…)


„Nasza mała mama” to ilustrowana książka dla dzieci małych i dużych. Na świecie żyje wiele małych mam. Spotykacie je co dzień. I znacie ich dzieci. Czy dzieci małych mam są małe?
Czy się bawią? Czy ktoś czyta im bajki na dobranoc? Poznajcie naszą małą mamę.

To bardzo osobista książka Lidii o jej głuchej mamie, ale dla mnie to poetycka, uniwersalna książka o przemijaniu, zamianie ról, kiedy to dorosłe dzieci otaczają opieką kurczącą się ze starości mamę.

To może być każda starzejąca się mama – chwilami osamotniona, nierozumiana, zamknięta w swoim świecie, rozczulająca swoją bezradnością a czasami radosna, roztańczona, zajadająca w ukryciu cukierki jak mała dziewczynka. 

Kiedy patrzę na moją mamę, która od niemal roku próbuje się pozbierać po śmierci męża a mojego taty, to czuję dojmujący smutek, nie mogę się pogodzić z faktem, że moja mama, kiedyś aktywna, uprawiająca z pasją zawód lekarki kobieta, staje się znowu „naszą małą mamą” – przygarbioną, zagubioną, pogrążoną w smutku bezradną istotą. Wiemy, że to naturalny proces, ale w kontekście bliskich pogodzenie się z tym jest bardzo trudne. 

Ta książka pomaga zmierzyć się z tym doświadczeniem, ja po jej przeczytaniu pękłam i podziałało to na mnie oczyszczająco.

Warstwa wizualna to abstrakcyjne, bardzo sugestywne grafiki Aleksandry Grzegorek. Rozbudzają wyobraźnię, dają dużo przestrzeni do interpretacji. Dzięki nim osobista historia autorki nabiera uniwersalności.

Font
: 202101
: 319 Przedmioty

Opis

Autor
Lidka Iwanowska-Szymańska
Ilustracje
Aleksandra Grzegorek
Oprawa
Twarda
Liczba stron
50
Format
156 x 217
ISBN
978-83-66183-27-8

Zobacz także

Inne produkty w tej samej kategorii