Informacje

Newsletter

Książki 6-12 lat
Książki dla dzieci w wieku szkolnym są niezbędne do jego rozwoju edukacyjnego i bardzo istotnym składnikiem kontaktu rodziców z dzieckiem oraz formą zabawy. Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie rozwija wiedzę i umiejętności naszych dzieci, poszerza zasób słów, działa na wyobraźnię i kreatywność, a także jest świetnym urozmaiceniem czasu. Wspólne czytanie pozwala spędzić z dziećmi miłe chwile i wzmocnić relacje z najmłodszymi, które w tym wieku powoli zaczynają przechodzić na inny poziom, niż miało to miejsce w przypadku niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym. Książki dla sześciolatka i nastolatka, które państwu oferujemy, zostały dobrane pod kątem właściwej socjalizacji wtórnej dziecka, edukacji na poziomie wczesnoszkolnym i dobrej zabawy. Doskonale bowiem wiemy jak ważne jest, zaszczepić nawyk czytania dziecku, a wieku sześciu do dwunastu lat, czyli czas, kiedy dziecko poznaje tajniki czytania, to najlepszy moment, żeby wpoić mu odruch sięgania po książkę. Świadomi odpowiedzialności wybraliśmy dla państwa te pozycje, które nie zniechęcą dziecka przez swoją skomplikowaną opowieść czy nieczytelne postacie. Historie opowiadane w oferowanych przez nas książkach są na tyle proste, aby dziecko w tym wieku zrozumiało związek logiczny.
1
2
0
Cztery żywioły i dwa koziołki
1
Cztery żywioły i dwa koziołki
2
Cztery żywioły i dwa koziołki
Albus

Cztery żywioły i dwa koziołki

Agnieszka Idziak / ilustracje Sylwia Maja Bartkowska

Ostatnie egzemplarze!

21,00 zł

-25%

28,00 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaMiękka
Liczba stron109
Format230x210
WydawcaAlbus
ISBN9788389284822
Wiek5+

Książka „Cztery żywioły i dwa koziołki” to interaktywny przewodnik dla młodych i nawet trochę starszych odkrywców Poznania i Starego Rynku. By wyruszyć w historyczną podróż, wystarczy wybrać jeden z czterech żywiołów – WODĘ, OGIEŃ, POWIETRZE lub ZIEMIĘ – i udać się wyznaczonym przez nie szlakiem. Opatrzone symbolem żywiołu trasy zostały opisane w książce i narysowane na dołączonej do niej mapce.

Przewodnik pełen jest różnorodnych zadań, które w zależności od wieku można rozwiązać samemu lub z rodzeństwem i rodzicami. Opowiadając o starym Poznaniu, nie wymieniamy żadnych dat. Czasami jednak zobaczyć je można na ilustracjach. Zadaniem młodzieży i starszych dzieci jest ich znalezienie i połączenie z wydarzeniem lub miejscem, do którego się odnoszą.

Młodsze dzieci zachęcamy do szukania i liczenia koziołków, które ukryły się na kartach przewodnika. Te rogate zwierzaki są bardzo ruchliwe, biegają po wszystkich kartkach i lubią się chować, gdzie się tylko da – dlatego czasami z ukrycia wystaje tylko róg albo kawałek kopyta.Kolorujcie, rysujcie, uzupełniajcie, ozdabiajcie swój przewodnik.

Odkryjcie tajemnice Poznania i spójrzcie na miasto oczami artysty!

NAGRODY:

- nagroda główna w konkursie im. Magellana, organizowanym przez redakcję Magazynu Literackiego „Książki”, w kategorii Najlepsze publikacje turystyczne dla dzieci

- nominacja do nagrody w 54. Konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2013, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, 

- nominacja do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza POSNANIANA 2013

- wyróżnienie w 22. Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej w 2013 r.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?