Informacje

Newsletter

Proza, poezja, opowiadania

W tym dziale znajdziecie szeroki wybór prozy, poezji oraz opowiadań, które zostały przygotowane z myślą o dojrzałych czytelnikach. Poezja dla dorosłych może stanowić doskonały wybór na zimne, jesienne lub zimowe wieczory. Wystarczy bowiem sięgnąć po tomik uznanego autora, zaparzyć sobie gorącej herbaty i usiąść na dłuższą, relaksującą chwilę przy kominku. Opowiadania dla dorosłych to zaś propozycja na kilka wieczorów, podczas których możemy swobodnie zanurzyć się w świecie wyobraźni i intensywnie przeżywać losy fikcyjnych bohaterów, zachowując pełną uwagę oraz zaangażowanie. 

Niezależnie od tego, czy poszukujemy poezji, czy też prozy, wybierając nową książkę mamy do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest sięgnięcie po pozycję, której autora już znamy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czego możemy się spodziewać i z dużym prawdopodobieństwem odczujemy satysfakcję z przeczytania nowo zakupionej książki. Niektórzy preferują jednak podróże w nieznane, sięgając po poezję lub opowiadania dla dorosłych nieznanych autorów. Choć istnieje ryzyko, że ich twórczość nie przypadnie nam do gustu, z pewnością warto poszerzać swoje horyzonty i przynajmniej raz na jakiś czas sprawdzić, co nowego może wnieść do naszego życia poezja dla dorosłych.

1
2
3
4
0
Nie wysyłaj mnie do Staphorst
1
Nie wysyłaj mnie do Staphorst
2
Nie wysyłaj mnie do Staphorst
3
Nie wysyłaj mnie do Staphorst
4
Nie wysyłaj mnie do Staphorst
Format

Nie wysyłaj mnie do Staphorst

Rodaan Al Galidi / ilustracje Marta Ignerska / przekład Marta Talacha

29,93 zł

-25%

39,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

SeriaBez tabu
Zawartośćksiążka
OprawaMiękka
Liczba stron192
WydawcaFormat
ISBN978-83-66789-10-4

Jeżeli pamiętacie film Co gryzie Gilberta Grape’a  i zachwycił Was serial Atypowy, ta książka porwie Was od samego początku! To piękna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. O próbach odnalezienia siebie i zrozumienia stale zmieniającego się świata.

Janine, siedemnastolatka, pali trawkę w stodole, z trzema przyjaciółmi gejami. Nagle czuje, że ma owulację – prosi kolegów, by urządzili sobie zawody: „ten, kto najszybciej dojdzie, zostanie ojcem”. Zebrana w misce sperma zostaje wdmuchnięta w Janine za pomocą słomki. Dziewięć miesięcy później na świat przychodzi Geert, genialny autysta. Kiedy staje się światowej sławy lutnikiem amatorem, znanym z tego, że buduje skrzypce ze starych kanap, matka oznajmia mu, że najwyższy czas, by wyprowadził się z domu.

Geert żyje w swoim świecie, który charakteryzuje odmienny sposób myślenia i odczuwania. Jego uporządkowana codzienność funkcjonuje według ustalonych zasad, a zmiany są czymś, co budzi niepokój i powoduje brak komfortu. Codziennie mierzy się z nowymi wyzwaniami w funkcjonowaniu z ludźmi, małe odstępstwa od rutyny są dla niego jak trzęsienia ziemi, zachowania innych stanowią momentami szyfr nie do złamania, a związki damsko-męskie są plątaniną niezrozumiałych gestów i komunikatów. Jednak nastoletnie ciało daje sygnały, które trudno uciszyć. I tak Geert rozpoczyna swoje miłosne życie pełne rozczarowań, prób, szczęśliwych zakończeń, ale i błędów.

Miejscem, w którym Gert odnajduje się bez trudu, jest sklep z używanymi rzeczami, czyli skarbnica sprzętów, urządzeń i na pozór niepotrzebnych rzeczy, które dla chłopaka mają wyjątkowe znaczenie. Świat Geerta nabiera barw, kiedy znajduje w sklepie stare, połamane skrzypce i taśmy magnetofonowe…. Od tego czasu jego życie wypełnia planowanie i budowanie kolejnego modelu skrzypiec, z wykorzystaniem drewna ze starych sof i łóżek.

Nie wysyłaj mnie do Staphorst to wspaniała historia, która pochłania czytelnika od pierwszych stron i nie daje o sobie zapomnieć. Śledząc życie Geerta, kibicujemy mu, trzymamy kciuki za kolejne próby i wyzwania, a rozczarowania przeżywamy razem z nim. A nawet bardziej.

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu 
finansowym Komisji Europejskiej.

#CreativeEurope4Books

Produkty powiązane

19 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?