1
2
3
Tako

Tylko online

Woreczki czy książeczki? PDF do pobrania

Jarosław Marek Spychała / ilustracje Piotr Przemysław Kamiński

0,00 zł

Więcej szczegółów

Liczba stron 18
Format 21 x 29
Wydawca Tako
ISBN 978-83-65480-74-3
Wiek 14+
EBOOK 1

Woreczki czy książeczki? Hania i Heniu na rozstajnych drogach

Z przedmowy Autora:

„Nie da się nie dokonywać wyborów. Nawet jeśli nikt nas o nic nie pyta, nawet jeśli pozornie niczego nie wybieramy, to i tak dokonujemy wyborów. Niewybieranie też jest wybieraniem: wybieram, że nic nie wybieram. To jest nieuniknione. Nawet jeśli zostajemy w domu i postanawiamy nic nie robić, to i tak coś robimy, robimy w tym sensie, że postanawiamy zostać w domu i w tym też sensie: dokonujemy wyboru, żeby nic nie robić. Rzecz w tym, że nikt nie stoi przy nas i nie mówi nam „teraz dokonujesz wyboru”, nikt nie mówi „uważaj, co teraz właśnie wybierasz”. Nasze wybory są najczęściej naszym czynieniem lub nieczynieniem czegoś. O tym, że dokonaliśmy wyboru, dowiadujemy się bardzo często po latach, często dopiero wtedy, gdy jest już za późno, aby stary wybór zmodyfikować lub dokonać zupełnie innego wyboru.

Cały wysiłek tych kilku słów, które tu dla Was skreśliłem, koncentruje się na tym, aby uświadomić Wam wagę życiowych wyborów i dać parę podpowiedzi, czym możecie się kierować, wybierając teraz nową szkołę. Nie chcę Was przestraszyć, zaniepokoić, spowodować, że zaczniecie myśleć, że jak teraz źle wybierzecie, to Wasze życie jest już na zawsze stracone, itd. Nic z tych rzeczy. Przeciwnie, zakładam, że popełnicie niejeden błąd (tak jak i ja jeszcze niejeden popełnię), ale zakładam też, że możecie się ze swoich błędów wiele nauczyć. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Chcę zatem pomóc Wam zrozumieć, czym jest wybór, między czym a czym wybieracie, nauczyć Was dostrzegać moment wyboru i podpowiedzieć, jak możecie wyborów dokonywać”.


Książka do pobrania w formacie PDF.

Produkty powiązane

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?