Informacje

Newsletter

Książka obrazkowa

Książki obrazkowe to bardzo ciekawy fenomen, który został przeniesiony ze świata dzieci do świata dorosłych. Na pewno nie należ ich mylić z komiksami, ponieważ komiksy to raczej książki z ilustracjami – zdarzenia w nich są podzielone na sceny, w których prowadzone są krótkie dialogi. W książce obrazkowej obrazy są znacznie większe i strona składa się nie tyle z serii obrazów, co zazwyczaj jest tylko jednym lub dwoma obrazami, które mają w przystępny sposób obrazować określone znaczenia czy wartości, jakie przedstawia książka. Różnica nie jest bynajmniej tylko semantyczna, ponieważ w komiksach pokazywana jest przede wszystkim akcja, a w książkach obrazkowych oglądamy symbole i idee.

Książki obrazkowe dla dorosłych najczęściej traktowane są jako książki na prezent dla dorosłych, ponieważ same książki obrazkowe to propozycja przede wszystkim dla dzieci. Tłumaczą one dzieciom złożone koncepcje w prostych słowach i obrazach, co w przypadku osób dorosłych ma przede wszystkim formę humorystyczną. Dlatego idealną okazją do wręczenia takiej książki są uroczystości urodzinowe dobrego znajomego, rocznica ślubu rodziców lub jakieś inne wydarzenie, w czasie którego nie należy się traktować nazbyt poważnie.

1
2
3
0
Stworzyć komiks
1
Stworzyć komiks
2
Stworzyć komiks
3
Stworzyć komiks
Kultura Gniewu

Stworzyć komiks

Scott McCloud / przekład Hubert Brychczyński

Ostatnie egzemplarze!

59,93 zł

-25%

79,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaMiękka
Liczba stron272
Format17,3 x 26
WydawcaKultura Gniewu
ISBN978-83-66128-62-0

Autor legendarnego „Zrozumieć komiks” w swoim kolejnym komiksie oferuje błyskotliwe instrukcje, jak właściwie tworzyć tę powszechnie lubianą formę sztuki.

W 1993 roku Scott McCloud zburzył mur między kulturą wysoką i niską, wydając „Zrozumieć komiks”, monumentalny komiks o komiksie, łączący to medium z tak różnymi dziedzinami jak teoria mediów, krytyka filmowa czy projektowanie stron internetowych.

Teraz, w „Stworzyć komiks”, McCloud koncentruje się na samej formie tej fascynującej sztuki, badając proces tworzenia komiksów od zasad ogólnych po najdrobniejsze detale. A wszystko to w charakterystyczny dla siebie sposób i za pośrednictwem znanego ze „Zrozumieć komiks” rysunkowego narratora, który łączy inteligentny humor z niezwykle merytorycznymi i konstruktywnymi uwagami.

McCloud w bardzo przystępny, pasjonujący sposób pokazuje czytelnikowi, jak za pomocą połączenia słowa i obrazu opisać niuanse ludzkiej kondycji. Zarówno wielbiciele komiksów, jak i osoby niewtajemniczone będą zachwycone tą podróżą w głąb niegdyś niedocenianej formy sztuki.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?