Informacje

Newsletter

Filozofia

Filozofia to szalenie rozległa dziedzina działalności ludzkiej. Czasami jest definiowana w sposób bardzo sztywny poprzez wszelkie odniesienia do zagadnień filozoficznych, takich jak wolna wola, byt, przyczyna i tym podobne. W ten sposób łatwo stworzyć definicję paradoksalną, w której filozofia jest tym, czym się filozofia zajmuje.

Książki filozoficzne starają się poszukiwać wiedzy zgodnie z pierwotnym znaczeniem tego słowa, czyli zgodnie z umiłowaniem nauki. W związku z tym są to w pierwszej kolejności po prostu książki o filozofii, czyli o tym, czym filozofia zajmowała się przez ponad dwadzieścia wieków swojego istnienia. Omawiani są mistrzowie i prekursorzy nowych pomysłów.

Filozofia jest też wszędzie wokół nas. Swoją filozofię życiową posiada bowiem każdy, a ta przekłada się następnie na nasze życie, nasze działania i decyzje oraz nasze otocznie. Taka filozofia codzienna to także ciekawy punkt startu dla książek, ponieważ jest to możliwość spojrzenia na świat w zupełnie inny, nowy sposób i odkrycia na nim nowych rzeczy, nawet jeśli przebrane są w rzeczy nam doskonale znane.

Po książki tego typu powinny sięgać osoby chcące rozszerzyć swoje horyzonty i pragnące lepiej zrozumieć, jaka jest istota świata.

0
Bioetyka wobec klonowania reprodukcyjnego człowieka
Tako

Bioetyka wobec klonowania reprodukcyjnego człowieka

Marcin Leźnicki

29,25 zł

-25%

39,00 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaMiękka
Liczba stron293
WydawcaTako
ISBN978-83-65480-05-7

Autor przybliża jedno z bardziej kontrowersyjnych zagadnień, jakim jest klonowanie reprodukcyjne człowieka; zagadnienie szeroko dyskutowane w ostatnich latach przez bioetyków, teologów, socjologów, prawników a także polityków. W książce omówiono klonowanie, jego typologię i historię rozwoju. Przedstawiono fundamentalne argumenty za i przeciwko wspomnianej technologii biomedycznej. Zaprezentowane zostały racje zarówno zwolenników dalszego postępu nauk biologiczno-eksperymentalnych, jak i jego przeciwników, w tym stanowiska reprezentowane przez przedstawicieli personalistycznej bioetyki chrześcijańskiej, jak również zwolenników bioetyki utylitarystycznej. W tekście poruszono kluczowe problemy, z którymi mierzy się bioetyka w kontekście dalszego postępu biomedycznego, takie jak kwestię wartościowania życia ludzkiego, pytanie o status człowieka, czy też zagadnienie jego tożsamości. Tematy te nie mają charakteru wyłącznie teoretycznego, ale również aspekt praktyczny.

Produkty powiązane

15 innych produktów w tej samej kategorii:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?