Informacje

Newsletter

Naukowe

Literatura naukowa to ogromnie ważna część wszystkich książek pojawiających się na rynku. Część z nich to na pewno pozycje „ciężkie”, przeznaczone tylko dla bardzo wąskiego grona. Nie oznacza to oczywiście, że są mało wartościowe. Wręcz przeciwnie, ponieważ zawarte w nich informacje to informacje wysoce specjalistyczne, posuwające naszą naukę do przodu być może w wąskich dziedzinach, ale wiele takich drobnych kroczków oznacza z czasem dokonanie wielkiego przełomu.

Pozostała część literatury naukowej jest jak najbardziej przystępną lekturą dla wszystkich. Nie chodzi tylko o typową literaturę popularnonaukową, ponieważ książki naukowe także mogą być podane w sposób przystępny. Ich najważniejszą cechą jest odkrywanie tajemnic świata i nie licząc książek typowo akademickich, podawanie ich w sposób przystępny dla czytelnika, pozwalający mu wpleść nową wiedzę w już znany mu system. 
Szeroko rozumiana literatura naukowa pozwala nam lepiej zrozumieć nas samych, nasze bezpośrednie otoczenie oraz świat, w którym żyjemy. Pozwala nam uzyskać specjalny sposób patrzenia na świat w sposób, jaki może łączyć w sobie pozornie zupełnie nieprzystające perspektywy, a ich efektem jest potem moment olśnienia.

0
Pojęcie prawdy u Kanta i „późnego” Husserla
Tako

Pojęcie prawdy u Kanta i „późnego” Husserla

Jarosław Rolewski

21,00 zł

-25%

28,00 zł

Niedostępny
Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaMiękka
Liczba stron164
Format14,5 x 20,5
WydawcaTako
ISBN978-83-62737-28-4

W prezentowanej pracy chciałbym ograniczyć się tylko do problematyki prawdy u Kanta i „późnego” Husserla, a zwłaszcza do wyraźnego i świadomego nawiązania fenomenologii do Kantowskiej Krytyki czystego rozumu, jak również do często nieujawnianych przez samego autora Idei i ukrytych powiązań filozoficznych z królewieckim myślicielem.
Moim celem jest skupienie się wyłącznie na ostatnim okresie twórczości Husserla, określanym w literaturze przedmiotu mianem „okresu Kryzysu…”
i stanowiącym, jak uważa wielu badaczy, oddzielny i nieporównywalny z wcześniejszymi teoriami autora Badań logicznych nowy paradygmat fenomenologiczny.
Punktem wyjścia Kantowskiej teorii prawdy – w porządku logicznym – staje się klasyczna definicja prawdy, głosząca, że prawda polega na zgodności poznania z jego przedmiotem. Jest to jednak tylko początek drogi, która zaprowadzi Kanta do bardzo głębokich i daleko idących wniosków. m.in. na temat transcendentalnych uwarunkowań „zwykłej”, takiej jak w klasycznej definicji, prawdy, nazywanej przez Kanta również „prawdą empiryczną”, a także do nieznanej dotąd w dziejach filozofii nowej, bardziej ogólnej, apriorycznej i fundamentalnej formy prawdy: prawdy transcendentalnej.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?