Informacje

Newsletter

Książka obrazkowa

Książki obrazkowe to bardzo ciekawy fenomen, który został przeniesiony ze świata dzieci do świata dorosłych. Na pewno nie należ ich mylić z komiksami, ponieważ komiksy to raczej książki z ilustracjami – zdarzenia w nich są podzielone na sceny, w których prowadzone są krótkie dialogi. W książce obrazkowej obrazy są znacznie większe i strona składa się nie tyle z serii obrazów, co zazwyczaj jest tylko jednym lub dwoma obrazami, które mają w przystępny sposób obrazować określone znaczenia czy wartości, jakie przedstawia książka. Różnica nie jest bynajmniej tylko semantyczna, ponieważ w komiksach pokazywana jest przede wszystkim akcja, a w książkach obrazkowych oglądamy symbole i idee.

Książki obrazkowe dla dorosłych najczęściej traktowane są jako książki na prezent dla dorosłych, ponieważ same książki obrazkowe to propozycja przede wszystkim dla dzieci. Tłumaczą one dzieciom złożone koncepcje w prostych słowach i obrazach, co w przypadku osób dorosłych ma przede wszystkim formę humorystyczną. Dlatego idealną okazją do wręczenia takiej książki są uroczystości urodzinowe dobrego znajomego, rocznica ślubu rodziców lub jakieś inne wydarzenie, w czasie którego nie należy się traktować nazbyt poważnie.

1
2
3
0
Stworzyć komiks
1
Stworzyć komiks
2
Stworzyć komiks
3
Stworzyć komiks
Kultura Gniewu

Zrozumieć komiks

Scott McCloud / przekład Hubert Brychczyński

Ostatnie egzemplarze!

52,43 zł

-25%

69,90 zł

Darmowa dostawa od 170 zł

Więcej szczegółów

OprawaMiękka
Liczba stron272
Format17,3 x 26
WydawcaKultura Gniewu
ISBN 978-83-64858-06-2

Pasjonujący wykład o historii, teorii, języku i sposobach, w jaki komiks działa na czytelnika.

Komiks o… komiksie. Legendarna książka Scotta McClouda to wyjątkowy i pasjonujący wykład o historii, teorii, języku i sposobach, w jaki komiks działa na czytelnika.

„Zrozumieć komiks” z podtytułem „Niewidzialna sztuka” okrzyknięto sensacją już w momencie premiery w 1993 roku i do dziś jest to kluczowa pozycja, do której odnoszą się wszyscy badacze i miłośnicy tego medium. W napisanym specjalnie na potrzeby polskiego wydania wstępie profesor Jerzy Szyłak napisał:

Ponad czterdzieści lat temu w Polsce twórca powieści fantastycznonaukowych Stanisław Lem napisał „Fantastykę i futurologię” – teoretyczną rozprawę mówiącą o gatunku, którym się zajmował. Zarzucano mu wówczas brak warsztatu literaturoznawczego, pewną dowolność w doborze opisywanego materiału i inne niedostatki. Pomimo upływu lat „Fantastyka i futurologia” pozostaje jednak najlepszym opracowaniem na temat science fiction, jakie kiedykolwiek w Polsce napisano. Podobnie jest ze Scottem McCloudem i jego dziełem.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS - DRUGANOGA. Pięć wydawnictw i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?