0
Opowiastki przyrodnicze
1
Opowiastki przyrodnicze
2
Opowiastki przyrodnicze
3
Opowiastki przyrodnicze
4
Opowiastki przyrodnicze
Format

Opowiastki przyrodnicze

​NOWOŚĆ
Jules Renard / ilustracje Jean-François Martin / przekład Jan Maria Kłoczowski

35,91 zł

-10%

39,90 zł

Więcej szczegółów

OprawaTwarda
Liczba stron36
Format24 x 30
WydawcaFormat
ISBN978-83-61488-11-8
Wiek6+

Na Opowiastki przyrodnicze składają się portrety zwierząt kreślone ze szczególnym spojrzeniem, czułym sercem i subtelnym poczuciem humoru. Jules Renard – operując językiem o nieprzemijalnej świeżości – tworzy obrazy żywe, wysmakowane, czasem nieco zagadkowe, ale w każdym przypadku do głębi poruszające. Obserwuje świat z życzliwością, niekiedy z ironią, zawsze zaś z dobrocią.
W taki sam sposób opowiada o złożonych związkach, jakie łączą człowieka ze światem zwierzęcym, ale też o tym, ile „ludzkiej” mądrości i wrażliwości jest
w zwierzęciu, a ile zwierzęcej werwy w człowieku.

Równie wyostrzony zmysł obserwacji przebija z rysunków Jeana-François Martina, który dzieli się własnym światem wyobraźni – wzruszającym
i śmiesznym, nostalgicznymi poetyckim.
Dzięki ilustracjom książka jest przystępna nawet dla najmłodszych, bo czasem są one dopowiedzeniem, czasem dodatkową wskazówką, czasem uzupełnieniem tekstu.

Opowiastki przyrodnicze inspirują – dzięki nim dorośli inaczej spojrzą na świat wokół siebie, a dzieci odkryją, że teksty klasyków mogą być bardzo na czasie!

Produkty powiązane

20 innych produktów w tej samej kategorii:

Dobre książki się przyjaźnią!

BUKA - FORMAT - TAKO - ALBUS. Cztery wydawnictwa i jedna pasja: książka. W naszym bogatym katalogu znajdziecie tytuły zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także książki uniwersalne, przeznaczone dla odbiorcy w każdym wieku. Mają one szczególną moc: łączą, scalają, zbliżają pokolenia i dlatego zajmują w naszych sercach ważne miejsce.

Książka ma dla nas trzy wymiary: słowo, obraz i dźwięk.

czytaj więcej

Drodzy Księgarze, Bibliotekarze i Nauczyciele,

Wasze zawody należą do tych, które szanujemy najbardziej. To dzięki Waszej pasji do książek nasze tytuły trafiają w ręce Czytelników. Szczególnie doceniamy Wasz wysiłek i zaangażowanie, dlatego zapraszamy zarówno do współpracy handlowej, jak i na rzecz promocji czytelnictwa.

Po zalogowaniu uzyskacie Państwo dostęp do dedykowanej oferty cenowej.

czytaj więcej

Jesteś księgarzem?

Jesteś bibliotekarzem?

Jesteś nauczycielem?